Дома Видео Луд кош на Лука Дончиќ! (ВИДЕО)

Луд кош на Лука Дончиќ! (ВИДЕО)

Лука Дончиќ се врати на паркетот после кратката пауза поради повреда.

Словенецот одигра одличен натпревар против Сакраменто (130:111). Дончиќ уфрли 33 поени и додаде 12 скоквои, како и 8 асистенции.

Еден потег на Дончиќ од овој натпревар посебно се издвојува. Изгледаше дека е невозможно Лука да погоди покрај Кори Јосеф кој му ја држеше раката, но сепак успеа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Момче кое собира топки избрза и запре топка која се уште беше на теренот, па почна да плаче (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Вест Хем го обележа едно момче кое собира топки. На по…