Дома Видео Лудата асистенција на Дончиќ и реакцијата на Леброн 🎥

Лудата асистенција на Дончиќ и реакцијата на Леброн 🎥

Лос Анџелес Лејкерс изминатата вечер славеа против Далас Маверикс на Лука Дончиќ со 127:110.

Плејмејкерот Д’Анџело Расел ги предводеше Лејкерс со 29 поени, а одлични беа уште Ентони Дејвис со 28 и Леброн Џејмс со 25. Во редовите на Далас како и вообичаено најдобар беше Лука Дончиќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар натпреварот го завршил со трип-дабл од 33 поени, 13 скокови и 10 асистенции. Дончиќ кон средината на третата четвртина изведе и едно маестрално додвање.

Успеа Дончиќ да асистира со пас од зад глава и да го пронајде Макси Клебер кој погоди тројка. По овие поени, Лејкерси повикаа тајм-аут, а своја реакција имаше и Леброн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Луд период на Вембанјама: За три минути постигна 17 поени 🎥

Виктор Вембанјама е некој од кого во НБА лигата многу се очекува, а тоа сега го докажа и н…