Дома Останати Авто Мото Лоренцо направи „хаос“, Маркез славеше во Каталонија

Лоренцо направи „хаос“, Маркез славеше во Каталонија

0

Хорхе Лоренцо направи вистински хаос на стартот на трката во Каталонија, ги „почисти“ сите ривали и едноставно му „подари“ победа на Маркез.

Лоренцо во обидот да го нападне Винјалес постапи почетнички со катастрофална грешка притоа соборувајќи дури тројца возачи. Настрадаа Винјалес, лидерот во тие моменти на трката Довичиозо како и Валентино Роси кои предвреме ја завршија трката.

Маркез заврши убедливо прв со неколку секунди разлика, втор заврши Квартараро кој ја доби битката со Петручи, четврти заврши Алекс Ринс, додека првата петорка ја комплетираше Милер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…