Дома Трансфер зона Лидс пред доведување засилување од Манчестер Јунајтед

Лидс пред доведување засилување од Манчестер Јунајтед

Тимот на Алиоски, Лидс има големи амбиции во сезоната во која се вратија во Премиер лигата после долго време.

Најголеми засилувања за Лидс во овој преоден рок се Шпанците Родриго кој дојде од Валенсија и Диего Љоренте од Реал Сосиедад. Нова мета на Лидс е фудбалерот на Манчестер Јунајтед Дaниел Џејмс.

Џејмс добро ја започната минатата сезона, но потоа како што одминуваа натпреварите имаше пат во формата. Лидс сака да го доведе велшкиот репрезентативец на позајмица. Позајмицата би можела да биде добра опција и за двете страни.

Како најава за овој трансфер може да биде тоа што Џејмс не беше во составот на Јунајтед за натпреварот против Брајтон

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тем…