Дома Топ вести Ливерпул спрема голем удар за ривалот: Ја „краде“ големата ѕвезда на Сити

Ливерпул спрема голем удар за ривалот: Ја „краде“ големата ѕвезда на Сити

Ливерпул сака да ја искористи ситуацијата во Манчестер Сити и да им ја „украде“ една од најголемите ѕвезди во тимот.

„Граѓаните“ добија суспензија од страна на УЕФА за двегодишна суспензија во Лигата на шампиони, па медиумите тврдат дека тоа ќе доведе до заминување на некои ѕвезди од тимот.

Англиските медиуми тврдат дека Ливерпул внимателно ја следи ситуацијата на „Етихад“ и сака да му ја „украде“ на ривалиот една од најголемите ѕвезди на тимот.

Имено, најголема желба на Клоп е Кевин де Брујн, па „црвените“ нема да жалаат пари за да го донесат Белгиецот на „Енфилд“.

Сепак, тоа нема воопшто да биде лесно бидејќи за Де Брујн силен интерес покажува и Реал Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона драстично ја намали цената на Кутињо

Најскапото засилување во историјата на Барселона, Филипе Кутињо се покажа како големо пром…