Дома Трансфер зона Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул е блиску до првото засилување ова лето.

Станува збор за талентираниот дефанзивец на Цволе, Сеп ван дер Берг, кој на „Енфилд“ ќе пристигне во трансфер вреден 4 милиони евра.

Холанѓанецот се уште нема 18 години, оваа сезона одигра 15 меча за првиот тим и во Холандија веќе го доби епитетот „новиот Ван Дајк“.

Експертите му предвидуваат блескава кариера, а покрај Ливерпул за него силен интерес покажаа уште Ајакс и Баерн Минхен.

Ливерпул во него гледа идеално засилување за во иднина и успеа да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Првата мета во Наполи на Гатузо е од – Милан!

Како што пренесуваат медиумите во Италија, Џенаро Гатузо ќе има пари на располагање за јан…