Дома Топ вести Ливерпул го донесе „новиот Суарез“ од Уругвај

Ливерпул го донесе „новиот Суарез“ од Уругвај


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Доведувањето на Луис Суарез од Ајакс беше еден од најдоврите трансфери на Ливерпул во последните неколку години, па навивачите и понатаму жалат шти Уругваецот си замина од „Енфилд“.

Сепак, поучени од искуството со Суарез, челниците на Ливерпул го доведоа најталентираниот уругвајски фудбалер Агустин Дивала, кој во својата татковина го нарекуваат „новиот Суарез“.

Станува збор за 17-годишен фудбалер на Пењарол кој има постигнато, верувале или не, преку 100 гола во изминатите три сезони, па така го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Сепак, Ливерпул реагираше најбрзо и постигна договор со фудбалерот кој во следните месеци кога ќе наполни 18 години ќе им се приклучи на „црвените“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…