Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид го прогнозираше финалето

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид го прогнозираше финалето

0

Поранешниот фудбалер на репрезентацијата на Франција, Кристијан Карамбе го прогнозираше финалето од кое дел ќе биде и неговата земја.

Карамбе член на „Триколорите“ беше 1998 кога го освоија Светското првенство на кое ба и домаќините.

Сега тој прогнозираше дека титулата светски шампион повторно ќе заврши во рацете на неговите сонародници.

„Франција ќе го освои Светското првенство како и пред 20 години. Титулата за најдобар играч ќе ја добие еден од Субашиќ и Лорис. Игравме три финалиња на светските првенство и победивме една. Доста беа лекции и овој тим во последните четири години многу научи. Во полуфиналето не беше лесно, одлучуваа детали, но бевме присебни тогаш кога најмногу требаше“, изјави Карамбе.


Следете го Sportski.mk и на


Кристијан Карамбе во својаста кариера настапуваше за многубројни клубови ширум Европа меѓу кои беа: Сампдорија, Реал Мадрид, Миделсброу, Олимпијакос…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Видео: Елмас поцрвене, Фенербахче загуби од второлигаш!

Фенербахче загуби со 1:0 на гостувањето кај Умраниеспор во раките на Купот на Турција, а м…