Дома Останати Авто Мото Леброн ќе дебитира против Портланд, Лејкерси на гости кај шампионот на Божиќ

Леброн ќе дебитира против Портланд, Лејкерси на гости кај шампионот на Божиќ

0

Суперѕвездата на НБА, Леброн Џејмс ќе дебитира за Лос Анџелес Лејкерс на 18 октомври при посетата кај Портланд, соопштија од Лигата.

Два дена подоцна, навивачите на Лос Анџелес ќе го видат „кралот“ во „Стејплс Центар“ за првпат кога тимот ќе го пречека претендентот за тиутлата, Хјустон Рокетс.

Џејмс ќе се врати со својот нов тим во Кливленд за првпат на 21 ноември, додека Голден Стејт ќе ги пречека ЛА Лејкерс на 26-ти декември во најинтересниот натпревар од новогодишна програма.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Таткото на Кабиб, му простува се на Мекгрегор и го повикува да учествува на турнир!

Ирскиот борец Конор Мекгрегор го навредуваше Кабиб Нурмагомедов и неговото семејство, но в…