Дома Останати Кошарка НБА Леброн на Детроит за суспензијата им врати со фантастичен меч!

Леброн на Детроит за суспензијата им врати со фантастичен меч!

Осум ден по скандалот во претходниот натпревар ЛА Лејкерси го совлада Детроит со 110:106. Во тој натпревар пред осум ден Леброн со лакт го удри Ајзеа Стјуарт кој тргна да се пресметува со него.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓За целата ситуација Леброн доби суспензија од еден натпревар, Стујарт од два. Сега, новиот дуел помина без инцидент. Лејкерси стигнаа до 11. победа во 22. натпревар сезонава. Натпреварот беше решен во третата четвртина кога Лејкерси имаа серија од 16:0.

Како одмазда за она што му се случи претходно Леброн одигра фантастичен натпревар со 33 поени, пет скока и девет асистенции. Вестбрук постигна 25 поени. Шест скока и девет асистенции, Ентони Дејвис удрли 24 поени, 10 скока и три блокади.

Во останатите натпревари Мемфис славеше со Сакраменто со 128:101, а Торонто изгуби од Бостон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Масовна тепачка на дербито Зенит – Спартак🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играше …