Дома Трансфер зона Лацио договори големо засилување од Барселона

Лацио договори големо засилување од Барселона


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Само неколку дена откако им пропадна трансферот на Давид Силва, Лацио е на чекор од големо засилување.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека плејмејкерот на Барселона, Рафиња Алкантара е на чекор од трансфер на „Олимпико“ за 12 милиони евра.

27-годишниот Рафиња Алкантара последната сезона ја помина на позајмица во Селта и имаше одлични партии.

Рафиња веќе има искуство во Серија А каде го носеше дресот на Интер и сака да се врати во Италија, па брзо ги договорил личните услови со Лацио.

Клубот од Рим следната сезона ќе настапува во Лигата на шампиони, па Рафиња сигурно ќе биде големо засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Најдобриот дефанзивец од Серија А се сели на „Олд Трафорд“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Дефанзивецот на Нап…