Дома Фудбал Лапорта му дал ултиматум, Чави може да не го дочека крајот на сезоната

Лапорта му дал ултиматум, Чави може да не го дочека крајот на сезоната

Чави Ернандес најави заминување од Барселона на лето, но може да не го дочека крајот на сезоната, пренесуваат шпанските медиуми.

Ремито со Гранада не беше добро прифатено во клубот, Жоан Лапорта направо хаос во ВИП зоната, а медиумите шпекулираат дека му дал ултиматум на Чави.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На 21 февруари, Каталонците му гостуваат на Наполи во осминафинале на ЛШ и во случај на многу неповолен резултат, Чави може да добие отказ.

Барса испадна од Купот на Шпанија, во првенството има големи десет бода негатива зад Реал  Мадрид, па со пораз во ЛШ сезоната ќе биде пропадната за Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…