Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров е лидер на Македонија, но и европска ѕвезда: Колку гола ќе даде на ова европско? (ВИДЕО)

Лазаров е лидер на Македонија, но и европска ѕвезда: Колку гола ќе даде на ова европско? (ВИДЕО)

lazarov

До почетокот на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка има уште еден месец.

Од овој турнир дел ќе бие и Македонија и на ова првенство ќе се обидеме да оставиме нов силен белег. Лидер на нашата репрезентација, но и една од најголемите ѕвезди на турнирот ќе биде нашиот капитен Кире Лазаров. Лазаров е рекродер по број на голови на едно европско првенство, па сега ЕХФ се прашува:

„Колку гола ќе даде Лазаров на ова ЕП?“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…