Дома Видео Ладен туш на Енфилд: Аталанта за три минути постигна два гола ?

Ладен туш на Енфилд: Аталанта за три минути постигна два гола ?

Ливерпул и Аталанта моментално го играат натпреварот од четвртото коло од групната фаза во ЛШ.

Во првото полувреме гледавме здодевен натпревар на Енфилд, но во продолжение имаше доста возбудувања.

Ладен туш за домашниот тим во 60. минута кога Гомез одлично центрираше, а гол за 0:1 постигна Иличиќ.

Само неколку минути подоцна гостите од Бергамо постигнаа уште еден погодок, а овој пат Алисон го совлада Госенс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…