Дома Фудбал Англија Kорона хаос во Тотенехм!

Kорона хаос во Тотенехм!

Лондонски Тотенхем се соочува со сериозне проблем откако шест играчи од првиот тим и двајца членови на тренерскиот тим се позитивни на Ковид-19.

Ова значи дека за осумте заразени со Ковид-19 следува десет дена изолација, и пропуштање на следните три натпревари.

Освен мечот во Конференциската лига, Тотенхем во две недели треба да игра и против Брајтон, Лестер, Ливерпул и Вест Хем.

Според пропозициите на УЕФА, еден тим мора да има минимум 13 регистрирани играчи за да се одигра меч. Засега Тотенхем ги има потребните 13-мина фудбалери за да го одигра дуелот против Рен в четврток.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…