Дома Македонски спорт Мак фудбал Кореецот Ли го засили Работнички

Кореецот Ли го засили Работнички

0

Работнички денеска го донесе првото засилување во летниот преоден рок, откако на официјалната страна потврди дека го ангажирале 21-годишниот фудбалер за врска Хјунг Јон Ли.

Корејскиот интернационалец Хјунг-јон Ли потпиша двегодишен договор со клубот и е првата аквизиција под раководство на новиот тренер Александар Влахо.

21-годишниот играч за врска во изминатиот период настапувал за неколку германски нисколигаши, доаѓа од Гиншајм, а претходно играл за Фонтана Финтен и Вехен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Алиоски го постигна првиот гол во сезоната (ВИДЕО)

Тимот на Лидс денес победи со 3:0 против Стоук, а во овој натпревар првиот гол во сезоната…