Дома Фудбал Англија Конте ги избрал играчите околу кои ќе ја гради инднината на Јунајтед

Конте ги избрал играчите околу кои ќе ја гради инднината на Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте се смета како главен фаворит за нов менаџер на Манчестер Јунајтед, ако „црвените ѓаволи“ му врачат отказ на Оле Гунер Солскјер.

Норвежанецит беше на чекор од отказ после срамниот пораз од Ливерпул, а медиумите тврдат дека клубот му дал шанса во наредните три меча против Тотенхем, Аталанта и Сити да го зачува местото.

Раководството веќе започна преговори со Антонио Конте, кој дал зелено светло и веќе одредил околу кои играчи сака да го гради тимот.

Италијанецот како основни играчи ги определил: Кристиано Роналдо, Пол Погба, Варан, Алекс Телеш, Бруно Фернандеш, Марсијал, Џејдон Санчо, Мејсон Гринвуд и Маркус Рашфорд.

Тоа значи дека Конте нема да смета на капитенот Хари Мегваер и десниот бек Ван Бисака, па сигурно ќе бара засилувања во одбраната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…