Дома Фудбал Конечно добри вести за Лопетеги – се враќа неговиот миленик!

Конечно добри вести за Лопетеги – се враќа неговиот миленик!

0

Играчот за врска на Реал Мадрид, Иско е целосно рехабилитиран и се очекува да биде дел од групата за утрешниот меч со Леванте.

Иско мораше да оди на хитна операција поради воспаление на слепото црево, но веќе тренира со остатокот од тимот и ќе биде спремен за игра.

Ова е одлична вест за тренерот Лопетеги бидејќи нема победа на последните четири меча, откако Иско е надвор од терените.

Единствениот фудбалер кој се уште не е спремен за игра е Дани Карвахал, додека Марсело, Бејл и Бензема веќе се на располагање на тренерот Лопетеги.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…