Дома Фудбал Репрезентации Комичниот автогол поради кој Србија остана без победа против Ирска 🎥

Комичниот автогол поради кој Србија остана без победа против Ирска 🎥

Репрезентацијата на Србија водеше со 1:0 против Ирска во Даблин до 86. минута коига ја испуштија предност и домаќинот стигна до гол за 1:1.

После пет одиграни натпревари во квалификациите во групата А Србија има 11 бодови и се наоѓа на второто место додека Ирска е претпоследна со два освоени бодови.

До овој втор бод Ирска стигна со еден комичен автогол во режија на српската одбрана, а трагичарот беше Никола Миленковиќ од кого топката се одби и заврши во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …