Дома Трансфер зона Коман поставил услови какви што Баерн не може да му ги исполни?

Коман поставил услови какви што Баерн не може да му ги исполни?

Баерн Минхен нема да ја продолжи соработката со Кингсли Коман.

Овој 25 годишен офанзивец преговара со Баерн за нов договор, но изгледа дека од останувањето во Минхен нема да има ништо.

Французинот пред Баерн поставил нереални барања. Сака плата од 12 милони евра нето што значи дека Баерн тоа би го чинело 20 милиони евра годишно.

Раководството на германскиот тим не е спремно да му ги исполни овие барања, па Коман би можел да биде продаден или да си замине во 2023 по истекот на договорот ако работите не се променат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…