Дома Македонски спорт Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, но на ранг-листата по заработувачка се наоѓа на полоша позиција.

Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) го објави годишниот извештај според кој Ивановски се наоѓа на 525. место со заработка од 36.960 долари.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Тоа значи дека месечните примања од турнирите на Македонецот се околу 3.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…