Дома Фудбал Останато Кога Гранде Пандев си играше со одбраната на Јувентус и го „реши“ Буфон (ВИДЕО)

Кога Гранде Пандев си играше со одбраната на Јувентус и го „реши“ Буфон (ВИДЕО)

Горан Пандев зад себе има голема кариера во Италија и многу постигнати голови, а познато е дека на Пандев во кариерата прилично му „одеше од нога“ во натпреварите против Јувентус.

Пандев има постигнати повеќе голови против Јувентус, но веројатно најпознат е оној од 2004 година когаи граше во дресот на Лацио. Тогаш Пандев сам ја измеша одбраната на Јувентус составена од имиња како: Канаваро, Турам, Ѕамброта…Да и на голот беше Буфон.

Уживајте…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Како Ешли Јанг од оваа ситуација не постигна гол?

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг вечерва против Борусија Менхенгладбах имаше едно неверојатно…