Дома Останати Кирјос продолжува со „лудориите“: Го гаѓаше судијата со шише (видео)

Кирјос продолжува со „лудориите“: Го гаѓаше судијата со шише (видео)

0

Ник Кирјос продолжува со своите непромислени потези и повторно направи инцидент во Вашингтон.

Кирјос го доби мечот со Јошита Нишиока со 6-2 и 7-5, но како и обично, беше незадоволен од судењето.

Тенисерот го гаѓаше судијата со шишето, ја погоди неговата столица, а кога арбитарот го праша зошто го направил тоа, Кирјос имаше глупаво оправдување.

„Ми падна од раце…“, кажа Кирјос.

Кирјос со ваквото однесување го навлече гневот на многу љубители на тенисот, а неодамна јавно призна дека има психички проблеми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Црвен аларм: Се трупаат долгови во Милан, а излез на повидок – нема!

Банкротот повторно тропа на вратата? Црвен аларм во Милано! И не не се само катастрофалнит…