Дома Останати Тенис Кирјос го откажа учеството на Австралија Опен

Кирјос го откажа учеството на Австралија Опен


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ник Кирјос кој е миленик на домашната публика на Австралија Опен го откажа учеството на големиот турнир поради повреда.

Кирјос се повлече на самиот старт. Станува збор за повреда на медијалниот менискус која се обидуваше да ја санира навреме но на крајот не успеа, па одлучи да не ризикува.

Повлекувањето го потврди самиот тој во изјава за медиумите.

„Како и други работи, така и повредите се составен дел од животот. Нормално дека ми е тешко, ова турнир на мој домашен терен и за многумина бев еден од фаворитите. Навистина лошо се чувствувам“, изјави Кирјос.

Инаку, проблеми со ситна повреда го мачат и Ѓоковиќ кој претходно го откажа тренингот пред турнирот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…