Дома Македонски спорт Мак ракомет Кире Лазаров е идол на сите генерации! (ФОТО)

Кире Лазаров е идол на сите генерации! (ФОТО)

0
lazarov

Македонскиот капитен Кире Лазаров е вистинска ракометна легенда не само кај нас туку и во светот, тоа се докажало многу пати досега.

Вчерра Кире Лазаров и Нант беа поразени во првиот натпревар од елиминационата фаза во Лигата на шампионите од Рајн Некар на Филип Талевски. Меѓутоа во арената на „САП“ главна личност помеѓу навивачите на трибините беше Кире.

Македонците кои имаа прилика да го следат овој натпревар го поздравија Лазаров со транспарент на кој пишуваше „Идол на сите Генерации“.

Нант на гости кај Рајн Некар загуби со 34:32, реваншот од овој натпревар се игра на 30 март.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Билети повеќе нема, Вардар експресно ги продаде: Пик Сегед ќе се „тресе“ пред полна сала!

Унгарскиот шампион на 25-ти април гостува во Скопје во рамките од четвртфиналето во Лигата…