Дома Останати Ракомет Кизиќ и против Кјелце покажа дека Кокшаров треба да му дава шанса (ВИДЕО)

Кизиќ и против Кјелце покажа дека Кокшаров треба да му дава шанса (ВИДЕО)

Младиот голман на Вардар, Марко Кизиќ и денес против Кјелзе покажа дека тренерот Едуард Кокшаров треба да му дава шанса.

Кизиќ доби неколку минути во финишот од првото полувреме после кое Вардар губи со 17:14. Во тие минути кои ги доби Кизиќ веднаш успеа да запише две интервенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Комплетирани полуфиналните парови на женскиот Мундијал

На Светското првенство во ракомет за жени што се одржува во Јапонија, попладнево завршија …