Дома Луд Спорт Кејн е мајстор и во „Фортнајт“, на предизвикот од Деле Али одговори – хируршки прецизно! (ВИДЕО)

Кејн е мајстор и во „Фортнајт“, на предизвикот од Деле Али одговори – хируршки прецизно! (ВИДЕО)

0
kane

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација и прв стрелец на Тотенхем Хари Кејн е голем фан на мега популарната игра „Фортнајт“.

Кејн често пати знае да го поминува слободното време играјќи ја оваа игра со соиграчите од клубот и репрезентацијата, а најмногу со Деле Али, со своите квалитети во оваа видео игра Кејн сега се пофали на својот Твитер профил.

На видеото кое го објави Кејн може да се слушне гласот на Деле Али кој го прашува дали може да го погоди оној под планината, на што Кејн одговори со прецизен удар.

Кејн игра под името „hkane92“, додека прекарот на Деле Али е „delstroyer14“.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Играчот на Рапид бара манекенка за дружење, но само на два дена!

Фудбалерите на Рапид Виена утре му гостуваат на Интер во рамките на 1/16-финалето од Лига …