Дома Македонски спорт Мак баскет Капитенот ќе стисне заби: Македонија со Војдан оди по победа против Естонија!

Капитенот ќе стисне заби: Македонија со Војдан оди по победа против Естонија!

Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе биде комплетна за вечерашниот прв натпревар од квалификациите за Евробаскетот од 19:00 часот.

Постоеше можност натпреварот против Естонија да го пропушти Војдан Стојановски кој зарбаоти повреда во куп-финалето за МЗТ против Пелистер, сепак тој е во составот на нашата репрезентација.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ветеранот не дозволи повредата да го спречи во можеби најважниот натпревар во групата, иако е прв. Стојановски одработи неколку тренинзи и веќе е на располагање на селекторот.

На вечерашниот натпревар се очекува и Стојановски да добие посебно признание за придонесот во репрезентацијата во изминатите години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…