Дома Видео Кандрева предмет на исмејување поради бизарниот потег во вчерашното дерби (ВИДЕО)

Кандрева предмет на исмејување поради бизарниот потег во вчерашното дерби (ВИДЕО)

Интер во дербито на колото во Серија А изгуби од Лацио со 2:1

На овој натпревар фудбалерот на Интер, Антонио Кандрева го изведе веројатно најбизарниот потег оваа сезона поради што брзо стана предмет на исмејување на друштвените мрежи.

Погледнете како изгледаше во режија на Кандрева популарниот „no-look“ пас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Албанец од Струга го поминал детството со Ибрахимовиќ: Беше лошо дете, јадеше кај нас (ВИДЕО)

Албанецот, Ади Хоџа од Струга откри дека во своето детство растел заедно со една од најгол…