Дома Фудбал Репрезентации Калин со победа го започна новиот турнир во Мадрид

Калин со победа го започна новиот турнир во Мадрид


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успешно го стартуваше новиот фјучерс турнир во Мадрид.

Ивановски на турнирот има улога на петти носител, а денес се соочи со Марат Шарипов од Русија. До победата Ивановски дојде за еден ипол час со 2:0 во сетови (6:4, 7:5).

Вториот наш тенисер кој настапува на овој турнир Обрад Марковски беше поразен од Лука Виденман од Германија со 2:0 во сетови (7:6, 7:5).

Наградниот фонд на овој турнир кој се игра на тврда подлога изнесува 15.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…