Дома Македонски спорт Калин Ивановски елиминиран уште во првото коло на турнирот во Скопје

Калин Ивановски елиминиран уште во првото коло на турнирот во Скопје


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Maкедонскиот најдобар тенисер Калин Ивановски уште на стартот го заврши настапот на челинџерот во Скопје.

Имаше поддршка Калин од домашната публика, но тоа не беше доволно да слави против Хрватот, Дино Призмиќ кој беше многу подобар на теренот. Првиот сет донесе израмнета игра, а Калин спаси три брејк-топки 4:5, но сепак потклекна во клучните моменти и го загубот сетот со 4:6.

Вториот сет донесе доминација на Призмиќ кој дозволи само еден гем на македонскиот тенисер.

За Ивановски кој во овој момент е 415. тенисер во Скопје ова беше прв настап на турнир со награден фонд од 75.000 долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…