Дома Видео Како судијата не ја виде оваа „дупла“ на Јокиќ!? (ВИДЕО)

Како судијата не ја виде оваа „дупла“ на Јокиќ!? (ВИДЕО)

Голден Стејт изминатата вечер доживеа пораз од Денвер после продолжение.

Натпреварот понуди многу возбудувања, на крајот Никола Јокиќ го предводеше својот тим до триумф преку продолжение кое токму тој го избори.

Сепак, многумина потсетуваат на ситуацијата која се случи пред да се замине во продолженијата. Никола Јокиќ погоди за намалување на водството на Голден Стејт на 108:106. Меѓутоа во таа акција не беше се според правилата бидејќи српскиот центар направи „дупла“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Курзава го има најкомичниот потег сезонава во ЛШ (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ во првиот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите изгубија …