Дома Фудбал Англија Како Рашфорд си поигра со дефанзивецот на Брајтон 🎥

Како Рашфорд си поигра со дефанзивецот на Брајтон 🎥

Манчестер Јунајтед денес победи (2:3) во еден луд натпревар во кој судијата досуди пенал во нивна корист откако досуди крај на натпревар (повеќе за ова тука).

Во овој натпревар најубавиот гол на натпреварот го постигна Маркус Рашфорд кој си поигра со дефанзивецот на Брајтон.

Рашфорд во 55 минута направи дар-мар одбраната и погоди за водство од 1:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналд…