Дома Фудбал Останато Како Мендеш станал агент на Роналдо и Кварезма – со пари и порше!

Како Мендеш станал агент на Роналдо и Кварезма – со пари и порше!

Својата кариера Кристиано Роналдо и Рикардо Кварезма започнаа да ја градат во португалски Лисабон.

На крајот кога ќе погледнеме од денешен аспект Роналдо направи многу повеќе иако секако дека и Кварезма имаше голем потенцијал. Многумина ќе кажат дека дури Кварезма бил и подобар, но трудот и посветеност го изградија Роналдо во она што е денес.

Сега во медиумите се појави приказна како Жорге Мендеш станал агент на двајцата Португалци.

Мендеш успеал да дојде до Кварезма и Роналдо пред Бекали, кој бил блиску да соработува. Двајцата поставиле услови, Роналдо побарал пари, а Кварезма ново порше. Така Бекали се откажал, а Мендеш ги исполнил нивните услови.

Сигурно дека одлуката да ги земе под свое на Мендеш на крајот му се исплатела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…