Дома Фудбал Италија Каква порака сакаше да испрати? Иличиќ го истетовира грбот на Ливерпул 📸

Каква порака сакаше да испрати? Иличиќ го истетовира грбот на Ливерпул 📸

Словенскиот фудбалер Јосип Иличиќ предизвика реакции со својата објава на Инстаграм.

Овој 33 годишен фудбалер кој е роден во Приједро објави на Инстаграм фтографија од својата нова тетоважа. Иличиќ на листот на својата нога го истетовира грбот на Ливерпул кој се наоѓа во тунелот на „Енфилд“, а на овој начин веројатно откри и дека е навивач на „црвените“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во…