Дома Топ вести И тоа се случи: Меси во едно нешто е најлош во Шпанија

И тоа се случи: Меси во едно нешто е најлош во Шпанија

0
messi

Лионел Меси игра фантастично оваа сезона и тој сигурно е еден од главните „виновници“ за огромната предност на Барселона во однос на Реал Мадрид.

Сепак, во вчерашниот натпревар од четвртфиналето во шпанскиот куп против градскиот ривал Еспањол претрпе изненадувачки пораз од 0:1.

Трагичар во овој натпревар беше токму суперѕвездата Лионел Меси кој промаши пенал, а со овој промашен пенал Аргентинецот стана најлошиот изведувач на пенали оваа сезона во Шпанија.

Имено, Меси во овој момент од шест пенали има половичен учинок, реализираше три во сите натпреварувања.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Клоп во огромни проблеми после Салах, Ван Дијк и Мане уште еден стартер се враќа повреден

Огромни проблеми на Јирген Клоп му донесе репрезентативната пауза. Јирген Клоп дефинитивно…