Дома Останати И Владмир Путин му честиташе на Кабиб (ВИДЕО)

И Владмир Путин му честиташе на Кабиб (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин вчера имаше средба со Кабиб Нурмагомедов кој минатиот викенд го одбрани шампионскиот појас во УФЦ.

Нурмагомедов го натера Дастин Пориер да го предаде мечот откако доминираше во текот на целата борба. После победата на Кабиб се славеше на улиците во Дагестан, сега претседателот Владимир Путин дојде во Дагестан каде што се сретна со Кабиб и неговиот татко.

Путин во Дагестан дојде за да му честита на новата победа баш како што го направи тоа после победата на Кабиб против Мекгрегор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Медведев: Би сакал да играм финале со Ѓоковиќ во Мелбурн, па и да изгубам

Вториот светски рекет Данил Медведев важи за прв фаворит на Австралија Опен и истакна дека…