Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Историја: Јури Газински стрелец на првиот гол на Мундијалот! (видео)

Историја: Јури Газински стрелец на првиот гол на Мундијалот! (видео)

0

Фудбалерот на домаќинот, Русија, Јури Газински го запиша своето име во историјата постигнувајќи го првиот гол на Мундијалот!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

И ѕвездите на Атлетико се на „Бернабеу“: Гризман навива за Бока! (ФОТО)

Вечерва се игра епскиот реванш во финалето на Копа Либертадорес помеѓу Ривер и Бока. Овој …