Дома Фудбал Исвиркувања на „Бернабе“: Виљареал испиша историја, кај Реал не оди и не оди

Исвиркувања на „Бернабе“: Виљареал испиша историја, кај Реал не оди и не оди

0

Фудбалерите на Реал Мадрид загубија на домашен терен од Виљареал со 0:1 во 19. коло во Примера.

Реал повторно се мачеше, иако создаваше шанси, но далеку беше тоа од онаа игра која ја понудија изминатата сезона. Казната следеше во 89. минута, Форналс ја донесе првата победа за Виљареал во историјата на гостувањата кај Реал Мадрид.

Зидан повторно го изведе идентичниот состав во кој најмногу има доверба цела сезона и поради што во изминатите недели е на удар на критичарите.

Што се однесува до Роналдо, тој создаваше шанси, имено, запиша 10 удари кон голот од кои неколку само на сила.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Матиќ: Да ми понудеше Звезда, ќе играв без пари

Репрезентативецот на Србија, Немања Матиќ во средата одржа предавање во Факултетот за спор…