Дома Фудбал Италија Интер соопшти: Коларов денес бил опериран

Интер соопшти: Коларов денес бил опериран

Српскиот фудбалер Александар Коларов бил опериран денес, соопштија од Интер.

„Интервенцијата која ја изведи професорот Маурисио Форнари беше совршена успешно“, се наведува во соопштението од клубот.

Коларов во наредните денови ќе започне процес на рехабилитација после операцијата на дискус хернија. Сезонава во Серија А српскиот фудбалер одигра седум натпревари.

Неговиот договор со Интер завршува на крајот од сезоната, а во медиумите се шпекулираше за можно враќање во Црвена Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…