Дома Трансфер зона Интер сака да го продаде Скриниар сега, ПСЖ сака да чека до лето

Интер сака да го продаде Скриниар сега, ПСЖ сака да чека до лето


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Откако стана јасно дека Скриниар нема да го продолжи договорот со Интер, клубот се обидува да го продаде во јануари.

Скриниар на лето ќе биде слободен агент, а Интер не сака да го загуби без обештетување, туку сака да заработи на неговото заминување.

Словакот наводно веќе има договор со ПСЖ, а францускиот клуб сака да го доведе на лето како слободен агент.

„Нероаѕурите“ во летниот преоден рок одбија 60 милиони евра за Скриниар, а сега се спремни да го продадат за 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…