Дома Трансфер зона Интер не се откажува од Жиру

Интер не се откажува од Жиру

Тренерот на Интер, Антонио Конте не се откажува од намерата да го донесе Оливие Жиру во своите редови.

Договотот на Жиру со Челзи завршува на крајот на сезоната, а тој самиот призна дека е спремен да го напушти клубот во јануари.

Французинот не е задоволен од својот статус во Челзи, а најсилен интерес за него покажува Интер.

Конте е во потрага по напаѓач кој ќе биде алтернатива за Лукаку, а Жиру е првата желба и најреална опција за засилување во јануари.

Доколку не успеат да го реализираат трансферот на Жиру, тогаш „нероаѕурите“ ќе се насочат кон Милик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…