Дома Трансфер зона Интер го претстави Андре Онана

Интер го претстави Андре Онана

Италијанскиот вицешампион откако го ангажираше Ромелу Лукаку денес го претстави и голманот Андре Онана.

Трансферот на Онана од поодамна беше договорен, а сега Камерунецот пристигна во Милано каде што беше претставен. Во Интер Онана пристигнува како слободен играч.

Во Интер Онана ќе го преземе местото на Самир Хандановиќ. Во минатото Онана беше дел и од младинската школа на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…