Дома Трансфер зона Интер во последниот ден од преодниот рок доби засилување од Ајакс

Интер во последниот ден од преодниот рок доби засилување од Ајакс

Во последниот ден од преодниот рок, Интер се засилува со Деви Класен од редовите на Ајакс.

Oфанзивниот играч за врска веќе е во Милано каде што ги започнува лекарските прегледи и ќе потпише договор за соработка до 2025 година.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


30-годишниот фудбалер досега во кариерата покрај Ајакс играше уште за Евертон во Премиер лигата и Вердер Бремен.

Финансиските детали од трансферот засега не се објавени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …