Дома Македонски спорт Импресивно деби на македонскиот ММА борец Александар Волкановски (видео)

Импресивно деби на македонскиот ММА борец Александар Волкановски (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Македонскиот ММА борец од Австралија Александар Волкановски викендов имаше спектакуларен деби настап во UFC (најелитната ММА организација во светот) и со доминантен настап и технички нокаут ја забележа својата прва победа во UFC против Јапонецот Јусуке Касуја.

Александар е првиот Македонец што настапува во UFC и воедно е еден од најперспективните ММА борци во featherweight и лесна категоријa.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Во селото Леуново, Маврово по трети пат се одржа тр…