Дома Трансфер зона Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Јувентус ја продолжува потрагата по нов напаѓач, а најново име на списокот на „бјанконерите“ е Криштоф Пјонтек.

Поради потешкотиите да дојдат до потписот на Жиру, „бјанконерите“ сега ќе се насочат кон поранешниот напаѓач на Милан и Џенова.

Пјонтек блесна во дресот на Џенова, но не се снајде најдобро во Милан, па „росонерите“ за 27 милиони евра го продадоа во Херта.

Полјакот е на излезна врата од германскиот клуб, па Јувентус ќе се обиде да го врати во Серија А.

„Старата дама“ во наредните денови ќе испрати понуда за позајмица до крајот на сезоната со опција за откуп на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус започна преговори со Депај

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус во летниот преоден …