Дома Македонски спорт Мак ракомет Изненадувачко засилување во Битола: Димитар Димитриоски потпиша за Еурофарм Пелистер 2!

Изненадувачко засилување во Битола: Димитар Димитриоски потпиша за Еурофарм Пелистер 2!

Еурофарм Пелистер 2 после заминувањата на Дрогришки и Јован Талевски ангажираше изненадувачко засилување.

Македонскиот репрезентативец Димитар Димитриоски стана нов ракометар на Е.Пелистер 2. Димитриоски потпиша договор на на една сезона и ќе се приклучи на подготовките со тренерот Александар Јовиќ.

Во Битола Димитриоски доаѓа од редовите на Вардар 1961 со кој минатата сезона ја освои Суперлигата и Купот на Македонија.

Во вториот тим на Е.Пелистер 2 Димитриоски доаѓа како засилување на позицијата среден бек.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Струга 2022: Домаќинот покажа „заби“, Еурофарм Пелистер се мачеше за да победи

Стартуваше ракометниот турнир во Струга, а на првиот натпревар домаќинот му зададе сериозн…