Дома Останати Издржливоста на Тони Фергусон: Ќе му ја скршеа раката ама не се предаде 🎥

Издржливоста на Тони Фергусон: Ќе му ја скршеа раката ама не се предаде 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Чарлс Оливеира го победи Тони Фергусон на УФЦ 256 во Лас Вегас и тоа со убелдив настап.

Иако изгуби, јавноста и овој пат беше воодушевена од издржливоста на Фергусон. Во еден момент Фергусон беше на подот во тешка ситуација и тука Оливеира можеше лесно да му ја скрши раката, но тој не се предаде и ја издржа болката. Ова е нешто за кое што секако заслужува честитки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Млад боксер го загуби животот во војната во Украина

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Војната во …