Дома Фудбал Лига на шампиони Избрани најдобрите: Еве како изгледа идеалниот тим во Лигата на шампионите

Избрани најдобрите: Еве како изгледа идеалниот тим во Лигата на шампионите

Заврши Лигата на шампионите, Реал Мадрид повторно e апсолутен владетел, некако рутински ја совлада Борусија Дортмунд во финалниот меч со 2:0.

По натпреварот Време беа прогласени и лауреатите, најдобар млад играч е Џуд Белингем, Винисиус ја добива наградата за играч на сезоната, а избран е и тимот на сезоната. Во кои има по четворица играчи од Борусија Дортмунд и Реал Мадрид.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во формацијата 4-3-3 голман е Кобел, напред Карвахал, Рудигер, Хумелс и Матсен, потоа Сабицер, Белингем и Витиња, а во нападот Фоден, Винисиус и Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…