Дома Видео Играч на Леверкузен Македонија ја „направи“ – Гибралтар!

Играч на Леверкузен Македонија ја „направи“ – Гибралтар!

Фудбалерот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг и Натан Тела на социјалните мрежи се натпреваруваа во погодување на знамиња кои им се појавуваат.

И двајцата фудбалери немаа многу познавање од географија и се изнапромашуваа.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Интересен момент беше кога на Фримпонг му се падна македонското знаме, а тој беше сигурен дека знамето е на Гибралтар. Неговиот колега го знаеше одговорот што можеше да се слушне во позадина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Далас Маверикс ја подобри формата пред стартот на разигрувањето во НБА лигата каде што ќе …